Bezpieczna Chmura w Każdym Środowisku IBM Cloud Satellite

Bezpieczna Chmura w Każdym Środowisku IBM Cloud Satellite

Bezpieczeństwo danych jest jednym z kluczowych zagadnień technologicznych. Możliwość uruchamiania usług chmurowych nawet na brzegu sieci jest najnowszym rozwiązaniem od IBM. Projekt nazywa się IBM Cloud Staellite i jest już dostępny w 2022 roku. Zobacz o co chodzi z dowolnym środowiskiem dla bezpieczeństwa usług chmurowych oraz w samym projekcie.

Dane mogą znajdować się wszędzie, a IBM Cloud Satellite i tak zapewni im bezpieczeństwo. Miejsce przetwarzania i prywatność danych jest dla rozwiązań chmurowych, szczególnie tych skierowanych do warstwy usług chmurowych dla klientów prywatnych, priorytetem. Również wiele branż korzysta z rozwiązań chmurowych i chciałoby mieć poczucie bezpieczeństwa danych, np. telekomunikacja, usługi finansowe, służba zdrowia, instytucje rządowe. Zapewnie takiego bezpieczeństwa wiąże się z optymalną brzegową analizą danych. Zapewniają one mniejsze opóźnienia sieciowe. Jedocześnie podobnie jak chmura hybrydowa Cloud Satellite zapewnia prywatność danych, interoperacyjność i otwartość standardów.

Jak wskazuje itbiznes:

„IBM współpracuje z klientami nad wykorzystaniem zaawansowanych technologii, takich jak przetwarzanie brzegowe i sztuczna inteligencja. Umożliwia im cyfrową transformację za pomocą chmury, jednocześnie utrzymując bezpieczeństwo danych”- powiedział Marcin Klabiński, Public Cloud Sales Leader IBM Poland & Baltics.

Osoby zaznajomione z informatyką wiedzą, że firma IBM współpracuje m.in. z Cisco, Dell Technologies, Intel i właśnie z nimi projektuje bezpieczne usługi chmurowe, w tym właśnie IBM Cloud Satellite. Pnadto partnerami IBM jest jeszcze ok. 65 innych firm.

Duża liczba firm współpracujących nad projektem IBM Cloud Satellite pozwala sądzić, że będzie to bezpieczne rozwiązanie dla danych. Usługa ta skierowana jest nie tylko do informatyków ale również: telekomunikacji, medycyny, instytucji rządowych i finansowych. Jest to przydatna usługa wszędzie tam, gdzie prywatność i bezpieczeństwo danych jest kluczowe.

Źródło: itbiznes.pl