Praca testera oprogramowania

Praca testera oprogramowania

Coraz więcej osób próbuje dostać się na stałe do branży IT. Z tego co mówią inni, a w tym i przedstawiciele tej branży, świat IT ma zapewniać liczne przyjemne i stabilne miejsca pracy, wiążące się na ogół z naprawdę atrakcyjnymi dochodami i stałą możliwością awansu. Oferty pracy IT są natomiast kierowane do osób o różnych poziomach wykształcenia, różnych umiejętnościach i różnych talentach. Nie mają trafiać tylko i wyłącznie do samych programistów. Zamiast tworzyć nowy kod, można też testować ten przygotowany przez kogoś innego. Czymś takim właśnie zajmują się na co dzień testerzy oprogramowania.

O pracy testera oprogramowania

Na stanowiska testerów oprogramowania występuje niższy próg wejścia. Zdecydowanie łatwiej zostać testerem niżeli programistą, bo jest to możliwe nawet w przypadku nieposiadania wykształcenia branżowego i braku jakiegokolwiek doświadczenia z kodowaniem. Oczywiście wiele osób zostaje programistami nie tyle po studiach, co w wyniku samodzielnej domowej edukacji, jednakże trzeba to zaznaczyć, że zajmuje to mnóstwo czasu, więc przebranżowienie się na programistę potrafi trwać dosłownie latami. Testerem oprogramowania zostaje się natomiast znacznie szybciej i łatwiej. A ten, kto uzyska już ten zawód, zawsze może przecież rozwijać się dalej i kształcić się już w samym programowaniu, by być może po jakimś czasie przejść do innego działu w firmie i zająć się tworzeniem tego, co wcześniej się tylko sprawdzało.

Czym właściwie zajmuje się tester oprogramowania?

Tester oprogramowania odpowiada natomiast za weryfikację poprawności kodu i jego prawidłowego działania. Musi sprawdzić ten kod pod różnymi względami. Musi zadziałać w taki sposób, by dotrzeć do wszystkich ewentualnych błędów, a następnie dokładnie je zaznaczyć i opisać, aby pozostali pracownicy zdołali je wyeliminować. Testerzy oprogramowania nierzadko muszą też wybiegać w przyszłość i próbować przewidywać różne sytuacje. Oferty pracy IT w dużej części są właśnie ofertami kierowanymi do testerów, albowiem tych specjalistów potrzebuje absolutnie każda firma zajmująca się programowaniem.

Źródło: https://przetestuj.pl/