Jakie Technologie Google Stworzył Dla Wojska Współpraca z Pentagonem Dla Bezpieczeństwa

Jakie Technologie Google Stworzył Dla Wojska Współpraca z Pentagonem Dla Bezpieczeństwa

Ameryka jako kontynent słynie ze wspierania wojska Ukraińskiego oraz państw członkowskich NATO. Polska nie od wczoraj ma w swoich siłach wojskowych, towarzyszy z ameryki, którzy wiernie wspierają działania Wojska Polskiego. Wojsko Amerykańskie ma wiele nowości technologicznych. Jak się okazuje, jest to wynik współpracy Pentagonu z Google. Warto przyjrzeć się tym wojskowym technologiom, które być może byłyby przydatne w Polsce.

Pentagon zaprojektował misję Maven. W 2018 roku tysiące pracowników Google protestowało przeciw współpracy z wojskiem. Technologie wojenne od giganta z Mountain View zostały przedstawione pracownikom jako potrzebne. Przedstawiciele wysokiego szczebla Google przyznali, że zamierzają ponownie współpracować z wojskiem. Zobacz jakie do tej pory projekty stworzył Google dla Pentagonu.

Współpracowanie Google z armią USA przybliża wojsku takie technologie jak chmura obliczeniowa, sztuczna inteligencja.

Zwiększenie obronności w Ameryce zawsze było priorytetem. Takie podejście rozumie wysoki szczebel zarządzający Google. Dlatego intensywnie wspiera wojsko swojego kraju. Projekt Maven zakłada, że AI będzie wspierało amerykańską marynarkę wojenną. Na razie będą to prawdopodobnie nowe drony, które miałyby wykrywać korozje na statkach wojennych. Również AI ma wspierać analityków wojskowych, którzy dostają codziennie mnóstwo danych do przeanalizowania. Szczególnie mocno wojsko amerykańskie liczy na stworzenie algorytmów do analizy wideo. Taka maszyna znacznie przyspieszyłaby proces wykrywania przeciwników, czy niebezpiecznych rejonów.

Drugim z głośniejszych technologii jakie Google zaprojektowało dla amerykańskiego wojska było Google Earth z 2005 roku. Wsparły one straż przybrzeżną. Zyska na tym również diagnostyka systemu opieki zdrowotnej Wojska Amerykańskiego. Google stara się wspierać również rozwiązania sieciowe, Armia Amerykańska otrzymała platformę BeyoundCorp, która umożliwia korzystanie z systemów i łączenie się z niezaufaną siecią bez VPN.

Google projektuje też odpowiednie maszyny z wbudowaną sztuczną inteligencją, które miałyby wspomagać konserwację samolotów Sił Powietrznych wojska amerykańskiego. Pentagon ma otrzymać technologię bezpieczeństwa chmury obliczeniowej.

Giganci technologiczni, tacy jak właśnie Google, mogą wiele zmienić w świecie, a zwłaszcza własnym kraju. USA dzięki tej technologii jest niezrównana w wojskowości.

Źródło: Komputerswiat.

1 thoughts on “Jakie Technologie Google Stworzył Dla Wojska Współpraca z Pentagonem Dla Bezpieczeństwa

  1. Myślę, że o wielu technologiach tak szybko się nie dowiemy, bo są one ścisłym sekretem.

Comments are closed.