Dlaczego tradycyjne kasowanie nośników optycznych są mało skuteczne?

Dlaczego tradycyjne kasowanie nośników optycznych są mało skuteczne?

Formatowanie komputera, czy co gorsza, zwykłe pozbycie się plików poprzez umieszczenie ich w koszu, nie są dobrymi sposobami na kasowanie danych znajdujących się na dysku. Dla zwykłego użytkownika dane te rzeczywiście przestają istnieć, jednak fachowiec w sposób szybki i dosyć prosty sposób będzie umiał je odzyskać. W efekcie, znajdzie się w posiadaniu danych, które może w nielegalny sposób wykorzystać, chociażby sprzedać opozycyjnej firmie z branży. Brak skuteczności takiej metody kasowania widoczny jest gołym okiem, zaś konsekwencje wycieku danych mogą być bardzo negatywne.

Na czym polega usługa demagnetyzacji nośnika optycznego?

Kasowanie danych w sposób, by odzyskanie ich nie było możliwe, wymaga użycia profesjonalnych narzędzi. Usługa nazywana demagnetyzacją nośnika optycznego pozwala na bezwarunkowe i ostateczne usunięcie danych. U urządzeniu nazywanym demagnetyzatorem umieszcza się nośnik danych, który poddany zostaje działaniu impulsów magnetycznych. W efekcie, wszelkie informacje, które zapisane były na dysku, zostają bezpowrotnie usunięte i nie jest możliwe ich odzyskanie. Usługa demagnetyzacji gwarantuje skuteczność oraz zapobiega ewentualnej możliwości wycieku danych.

Co daje nam usługa profesjonalnego kasowania danych? Do kogo jest skierowana?

Profesjonalne kasowanie danych z dysku skierowane jest przede wszystkim do instytucji, zarówno państwowych, jak i prywatnych firm, które muszą usuwać dane z nośników w taki sposób, by nie było możliwe ich odzyskanie. Bezpowrotne i skutecznie kasowanie danych pozwala firmom mieć pewność, że określone informacje nie wyciekną i nie dostaną się w niepowołane ręce. Demagnetyzacja dysku gwarantuje, że usunięte dane zniknęły bezpowrotnie, co jest bardzo ważnym aspektem zwłaszcza w działalności administracyjnej, czy handlowo – usługowej.

Czy nośniki trzeba dostarczyć do naszej firmy?

Usługa polegająca na profesjonalnym kasowaniu danych poprzez skorzystanie z demagnatyzatora odbywa się u klienta, w siedzibie jego przedsiębiorstwa, czy też w domu, zależnie od zaleceń. Firma zajmująca się kasowaniem danych przyjeżdża z profesjonalnym sprzętem i w obecności klienta wykonuje usługę kasowania informacji z danych nośników. Taka polityka firmy gwarantuje nie tylko pełną skuteczność i bezpieczeństwo, ale również dyskrecję. Po wykonaniu demagnetyzacji, klient otrzymuje certyfikat, który potwierdza zniszczenie danych z danego nośnika.