Google Play Dba O Twoje Bezpieczeństwo Poznaj Nową Funkcję Do Aplikacji Tej Firmy

Google Play Dba O Twoje Bezpieczeństwo Poznaj Nową Funkcję Do Aplikacji Tej Firmy

Google Play szczególnie mocno dba o bezpieczeństwo swoich aplikacji. A co za tym idzie również danych użytkowników korzystających z tych aplikacji. Sklep Play dodał kolejne funkcje bezpieczeństwa, dzięki którym każda aplikacja ma obowiązek dostarczać informacje na temat tego, gdzie przechowuje i gromadzi dane oraz w jakim celu to robi.

Duża liczba aplikacji dostępnych w Google Play spowodowała dołączenie kolejnych funkcji zabezpieczających dane użytkownika. Dotychczas aplikacja ujawniała dane na temat uprawnień potrzebnych do jej działania, teraz producent musi ujawniać jakie dane pobiera od użytkownika i w jakim celu to robi. Przykładowo dlaczego prosi nas o udostępnienie dostępu do aparatu czy numeru telefonu.

Oto lista informacji obowiązkowych w aplikacjach dostępnych w Google Play:

– czy i jaki jest cel zbierania danych przez dewelopera;

– czy dane będą udostępniane do kogoś innego;

– w jaki sposób zabezpieczane są dane w danej aplikacji;

– czy użytkownik może usunąć dane i jak ma to zrobić;

– czy aplikacja jest dostosowana do wymogów zasad tworzenia aplikacji dla dzieci i rodzin;

– czy zabezpieczenia aplikacji są zgodne ze standardem MASVS.

Bezpieczeństwo we współczesnym świecie zdominowanym przez wirusy i ataki hackerskie jest jednym z najważniejszych punktów dla technologii. Urządzenia dbające o cyberbezpieczństwo, bezpieczeństwo danych oraz zabezpieczenia aplikacji, zyskują na rynku. Google Play postanowił wprowadzić nową funkcjonalność w ramach bezpieczeństwa w aplikacji. Gromadzenie danych oraz powód ich gromadzenia ma być jawny dla każdego użytkownika danej aplikacji z Google Play.

Źródło: komputerswiat.